ΤΟΠΙΚΑ posted by

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΥΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ!

Το πρώτο τους φιλικό – μετά την παύση λόγω χειμώνα- έδωσαν οι Παλαίμαχοι  Αλεξάνδρειας στην έδρα των Παλαιμάχων του Ανατολικού Θεσσαλονίκης.
Το τελικό αποτέλεσμα, αν και αδιάφορο για τους Παλαίμαχους, ήταν 3-3, μάλιστα οι Παλαίμαχοι Αλεξάνδρειας δέχτηκαν την ισοφάριση στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων. Αν και ήταν ο πρώτος αγώνας μετά από…
3,5 μήνες, το ποδόσφαιρο που προσέφεραν ήταν σε ικανοποιητικό επίπεδο. Το φιλικό διεξήχθη υπό το φως των προβολέων.
Οι Παλαίμαχοι Αλεξάνδρειας αγωνίστηκαν με τους: ΠΑΡΤΑΛΙΔΗΣ, ΜΕΚΚΑΣ, ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΑΜΟΥΣΑΣ, ΜΠΟΥΚΛΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Φ., ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ, ΤΕΓΟΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΠΟΥΑΡΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Β.(Γκανέας). Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι ΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Ντάφυ), ΚΥΤΟΥΔΗΣ, ΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΔΙΤΣΟΛΑΣ, και ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ.
Τα γκολ για την ομάδα του Κ. ΜΑΣΤΟΡΟΔΗΜΟΥ πέτυχαν οι: Παπαδημητρίου (φανταστική κεφαλιά), Πουαρίδης (πλασέ) και Παπακωνσταντίνου(σουτ). Δοκάρι είχε ο Τέγος.
Επόμενη φιλική αναμέτρηση Τετάρτη 14 Μαρτίου με τους Παλαίμαχους Χαλκηδόνας.