Αλεξάνδρεια – Σκύδρα 4-2: Καταιγιστική η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου – δείτε τα γκολ!

Νέα καλή και πειστική εμφάνιση από την ΑΕ Αλεξάνδρειας σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα της Τετάρτης 11 Σεπτεμβρίου 2024 επικρατώντας με συνοπτικές διαδικασίες την ΑΕ Σκύδρας.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου ήταν σοβαρή από το 1ο λεπτό της αναμέτρησης και παίζοντας ποδόσφαιρο κυριαρχίας μόλις στο 20′ βρέθηκε να προηγείται με 2-0, δημιουργώντας παράλληλα ευκαιρίες, με τις οποίες θα μπορούσε να διευρύνει το σκορ.

Η ΑΕ Αλεξάνδρειας προηγήθηκε με αυτογκόλ των φιλοξενούμενων, ενώ λίγο αργότερα ο Καψάλης μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια και ασίστ του Μουρούνογλου ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 όπου και ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι “πράσινοι” μπήκαν με τον ίδιο ρυθμό και την ίδια σοβαρότητα και με γκολ των Καψάλη και Πιπιλιάρη έφτασαν εύκολα να προηγούνται με 4-0.

Η χαλάρωση για τους “πράσινους” δεν ήρθε παρά μόνο στο τέλος, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ΑΕ Σκύδρας μειώνοντας στο σκορ σε 4-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της φιλικής αναμέτρησης.